Silna formacja odwrócenia trendu wzrostowego. Kolejno pojawiają się trzy długie czarne świece. Każda kolejna świeca otwiera się powyżej zamknięcia poprzedniej. Nie mają jednak siły, dlatego ich zamknięcia są coraz niżej i ustanawiają nowe minima. Potwierdzeniem formacji są transakcje poniżej trzeciej czarnej świecy.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego. Jej pojawienie się może zwiastować spadki. Występuje po długim trendzie wzrostowym. Rynek jest wykupiony i cena nie ma siły bardziej rosnąć. Nowa świeca otwiera się najczęściej luką, a następnie kurs spada i tworzy się długi cień górny oraz krótki korpus. W spadającej gwieździe nie powstaje cień dolny (minimum jest na poziomie otwarcia lub zamknięcia świecy). Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej korpusu w kolejnej świecy.
Na formację składają się trzy świece. Dwie pierwsze to formacja Objęcia bessy. Trzecia, czarna świeca z zamknięciem poniżej zamknięcia poprzedniej świecy uznawana jest za potwierdzenie formacji Objęcia bessy.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego składająca się z dwóch świec. Trend wzrostowy jest kontynuowany przez pierwszą świecę paternu. Tworzy się biała świeca (otwarcie jest powyżej zamknięcia). Kolejna świeca otwiera się luką powyżej pierwszej świecy, co sugeruje kontynuację trendu wzrostowego. W tym momencie często następuje odwrócenie trendu. Druga (czarna) świeca zamyka się w dolnej połowie świecy pierwszej. Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej czarnej świecy.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego. W silnym trendzie wyrysowuje się długa biała świeca, po której następuje świeca doji z długim cieniem górnym i korpusem zbliżonym do zamknięcia świecy pierwszej. Cena otwarcia jest na tym samym poziomie co cena zamknięcia, lub jest do niej bardzo zbliżona. To powoduje, że korpus ma kształt poziomej kreski. W trakcie tworzenia świecy cena porusza się w górę, lecz powraca do poziomu startowego. Tak powstaje długi cień górny. Sygnał jest istotny w silnym trendzie. Potwierdzeniem jest być długa czarna świeca.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego, składająca się z dwóch świec. Po silnym trendzie wzrostowym tworzy się świeca biała. Po niej najczęściej luką otwiera się kolejna świeca, co może sugerować przyspieszenie trendu. W tym jednak momencie następuje odwrócenie. Zamknięcie drugiej świecy następuje poniżej otwarcia pierwszej świecy. Pierwsza mieści się w całości w korpusie drugiej świecy, można powiedzieć, że jest nią objęta. Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej korpusu drugiej (białej) świecy.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego, składająca się z dwóch świec. Do jej wystąpienia wymagany jest dość silny trend wzrostowy. Formacja spotykana jest najczęściej w górnych ekstremach kursu. Pierwsza świeca harami powstaje jako kontynuacja wzrostu. Biała świeca zamyka się wysoko, a kolejna otwiera się niżej. Następuje walka podaży z popytem. Niezdecydowanie rynku skutkuje powstaniem małej świecy, której korpus całkowicie mieści się w korpusie świecy poprzedniej. Druga świeca jest zazwyczaj w okolicach środka świecy pierwszej. W przypadku harami kolor drugiej świecy może być zarówno biały jak i czarny. Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej drugiej świecy.
Rzadko występująca formacja odwrócenia trendu wzrostowego. W trendzie powstaje długa biała świeca, mogąca sugerować przyspieszenie trendu. Kolejna świeca otwiera się luką powyżej. Niestety brak jest sił na kontynuowanie wzrostu. Zamknięcie świecy następuje na poziomie otwarcia, tworząc doji. Trzecia świeca otwiera się luką poniżej doji, by zamknąć się dużo niżej tworząc długą czarną świecę. Potwierdzeniem formacji są transakcje poniżej trzeciej świecy.
Jest to długa czarna świeca bez cienia dolnego i górnego (czasem dopouszcza się istnienie bardzo krótkich cieni). Czarna świeca marubozu formuje się, gdy otwarcie równe jest minimum świecy, a zamknięcie jest znacznie poniżej i jest równe minimum świecy. Pokazuje to, że podaż jest znacznie silniejsza od popytu. Czarne marubozu po wzroście może prognozować odwrócenie trendu, a po spadku kontynuację. Korpus marubozu powinien być przynajmniej dwukrotnie większy niż świeca poprzedzająca. Skaner wyświetla formacje które mają wysokość większą od trzykrotności zmienności z ostatnich pięciu dni.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego składająca się z trzech świec. Trend wzrostowy kontynuowany jest przez długa białą świecę. Kolejna świeca otwiera się luką w górę, więc wydaje się potwierdzać trend wzrostowy. Cena zaczyna się wahać, zmniejsza się impet i świeca zamyka się małym korpusem w dowolnym kolorze. W tym momencie następuje odwrócenie trendu. Kolejna świeca otwiera się luką w dół, by zamknąć się w okolicach dolnej połowy świecy pierwszej. Potwierdzeniem formacji są transakcje poniżej korpusu trzeciej świecy.
Na formację składają się trzy świece. Dwie pierwsza stanowi formacji Harami spadkowego. Trzecia, czarna świeca z zamknięciem poniżej zamknięcia poprzedniej świecy stanowi potwierdzenie dla formacji Harami spadkowego i poprzez ten fakt potwierdzenie odwrócenia trendu wzrostowego.
Wisielec jest silną formacją odwrócenia trendu. Występuje w trendzie wzrostowym i często poprzedzona jest luką. Zdarza się czasem, że pędzący w górę trend jeszcze przyspiesza, otwierając kolejną świecę luką. Wydawać by się mogło, że cena będzie się pięła w górę w nieskończoność, a tymczasem rynek jest już wykupiony. Tak wysokie otwarcie następuje resztką sił i tworzy się złowrogo brzmiący wisielec. Ruch ceny powoli słabnie i koniec końców opada. Budowa: 1. krótki korpus, biały lub czarny w zależności od tego czy kurs zamknięcia był powyżej czy poniżej kursu otwarcia. 2. długi dolny cień, przyjmuje się, że jest co najmniej dwukrotnie dłuższy od korpusu. 3. brak cienia górnego Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej korpusu wisielca.
Formacja odwrócenia trendu wzrostowego. Po długotrwałym wzroście pojawiająca się Ważka Doji jest sygnałem możliwego odwrócenia trendu na wzrostowy. Ważka Doji to świeca z długim cieniem dolnym i bardzo krótkim korpusem. Potwierdzeniem patternu jest czarna kolejna świeca.